[ zobacz księgę | dopisz do księgi ] Europe Song Contest EUROWIZJA TOPLISTA
środa, 27 grudnia 2006
Albania wybrała jako ostatnia

Melodifestivalen 2007AIDA I FREDERIK NDOCI Z ALBANII
W Wigilijny wieczór poznaliśmy reprezentanta Albanii, który jako ostatni kraj w Europie wybrał piosenkę na 52. Konkurs Piosenki Eurowizji. Do Helsinek w maju przyszłego roku pojedzie duet Aida i Frederik Ndoci, którzy wykonają balladę o tytule "Balada e gurit". Ich piosenka zdobyła 55 punktów pokonując Marizę Ikonomi, faworytkę preselekcji. Zwycięzcę wybrało tylko jury. Duet wygrał tym samym 45. Festivali i Kenges.

JOKERY MELODIFESTIVALEN 2007 JUŻ ZNANE
Wczoraj, telewizja szwedzka SVT, ogłosiła nazwiska wykonawców, którzy otrzymali dzikie karty, czyli tzw. jokery. Te osoby to: Magnus Uggla, Sebastian, Uno Sveningsson & Irma Schultz oraz zespół The Ark. "Jokery" będą rozlosowane do czterech półfinałów, gdzie toczyć będą bój o zwycięstwo w Melodifestivalen 2007.

ZNANE SĄ NAZWISKA KOMPOZYTORÓW I WYKONAWCÓW W MGP 2007
Dziś norweski nadawca publiczny, NRK, ogłosił sześć nazwisk wykonawców, którzy wezmą udział w Melodi Grand Prix 2007, czyli preselekcji norweskich. Są to: Torhild Sivertsen and The Funky Family, Blue Moon Band, Marika Lejon, Marianne Solberg, Stian Joneid oraz Infinity.

ESCTENBIT AWARDS PRZYZNANE
Holenderski serwis esctoday.com ogłosił wyniki plebiscytu ESCtoday Awards w kilkunastu kategoriach eurowizyjnych. Piosenką roku zostało "Tornero" wykonywanego przez Mihaia Traistariu, najlepszym wykonawcą został Dima Bilan, a Tina Karol została najlepszą wykonawczynią. Najlepszą grupą była grupa Lordi. W kategorii teledysk roku wygrała Anna Vissi z teledyskiem do utworu "Everything". Molly Sanden wygrała dwie kategorie związane z JESC: piosenka roku oraz wykonawca roku.

21:37, eurosong.blox.pl , News
Link Komentarze (1) »
wtorek, 19 grudnia 2006
Kenan z Turcji !

Kenan DoguluKENAN DOGULU JEDZIE DO HELSINEK
Dziś w południe turecki nadawca publiczny ogłosił, że na przyszłoroczną Eurowizję do Helsinek jako reprezentant Turcji pojedzie Kenan Dogulu. W swoim kraju Kenan jest bardzo popularny. Wydał 10 płyt i każdy odnosił sukces. Wiele jego piosenek stało się hitami nie tylko w Turcji.
Turcja na 52. Konkursie Piosenki Eurowizji będzie musiała startować od półfinału. Wielu sądzi, że Kenan nie tylko przejdzie do finału, ale także zajmie w nim wysokie miejsce.

Poniżej klip do pioseneki Kenana - "Cakkidi":

PRESELEKCJE DO 11. IFP
Chciałbym poruszyć sprawę preselekcji do 11. IFP. Otóż niedawno skończyła się 10. edycja tego wspaniałego konkursu, gdzie brałem udział. Dostałem się również do finału. Jako, że piosenka Heleny Paparizou "Gigolo" odniosła sukces (11. miejsce w finale) to postanowiłem zrobić preselekcje po raz drugi. Preselekcje odbędą się na przełomie stycznia i lutego pod nazwą SONG for IFP 2. Preselekcje będą składać się z 3 etapów. 10 piosenek, które zostaną przeze mnie wybrane, walczyć będą o miano reprezentanta serwisu EuroSongNews. Oczywiście musiałem zmienić nick przy zgłoszeniu na Scott, ponieważ regulamin zabrania używania nazwy strony internetowej. Grono jury zostanie zaproszone przeze mnie. Składać się będzie z niewięcej jak 25 osób. Warto dodać, że piosenka "Gigolo" wygrała pierwsze preselekcje SONG for IFP. Jury wybrało bardzo dobrze, ponieważ dostalem się z tą piosenką do finału ! Link do strony oraz wszystkie niezbędne informacje na temat preselekcji zostaną podane wkrótce.

NOWA SZATA STRONY
Jak zauważyliście, strona zmieniła kolory. Chciałem aby miała odcienie fińskiej flagi, a w tym czasie także, zimy. Myślę, że te kolorki na stronie wam odpowiadają. Zielony jednak nie nadawał się jako kolor stronki na ESC.

19:23, eurosong.blox.pl , News
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 grudnia 2006
6.WSC oraz 10. IFP przeszły do historii !

Wstyd się przyznać, ale poprostu nie chciało mi się pisać newsów na moim blogu (już po raz drugi), dlatego też przepraszam za moje lenistwo osoby, które często tu zaglądały i które nie zobaczyły nic więcej, jak starą notkę sprzed miesiąca! Od początku grudnia miałem egzaminy w szkole, więc tu nie mogę powiedzieć, że mi się nie chciało bloga prowadzić. Szczerze, to już kilka razy myślałem bardzo poważnie, by przerwać działalność serwisu EuroSongNews! Jednak przemyślałem sprawę i doszłem do wniosku, że nie chciałbym stracić tego wszystkiego co włożyłem w ten serwis, dlatego też postaram się jak najczęściej dodawać świeże notki ze świata Eurowizji.

Wszystkie notki pomiędzy 17 listopada a 17 grudnia znajdziecie na OGAE Polska, ESCtenbit oraz na Eurowizja.Blog.PL. Serdecznie was tam zapraszam!

Napiszę tylko jedną notkę odnośnie internetowych konkursów. Otóż...

10. IFP6.WSC / 10.IFP DOBIEGŁY KOŃCA !
Na początek informacja o finale 6. Worldvision, który odbywał się w Malmo w Szwecji.
6. edycję WSC wygrała po raz drugi z rzędu Szwecja ! Utwór jaki ją reprezentował to "All in the game" zespołu Fame, który zdobył 112 punktów (w tym moją 10). Utwór wystawił uczestnik Elf. Drugie miejsce zajęły Niemcy (110 punktów), a na trzecim miejscu uplasowały się Włochy (103 punkty). Moja piosenka "To esta pasando lo mismo que a mi" wykonywaną przez Marcelę Moreno z Argentyny otrzymała w sumie 71 punktów i uplasowała się na 10. miejscu.
Inny konkurs, tym razem 10. IFP także dobiegło końca. Finał rozdzielony na 2 dni był bardzo emocjujący. Po pierwszym dniu prowadził Kamil i jego reprezentant Shayne Ward z piosenką "No promises". Na drugim miejscu uplasowała się Helena Paparizou i jej "Gigolo", która reprezentowała... serwis EuroSongNews, czyli mnie, Scotta ! Drugi dzień był dla mnie nieco gorszy, choć i tak bardzo dobry. Po pierwszych kilku głosowaniach nadal prowadził Kamil, lecz doganiał go z zawrotną szybkością Arcadio, którego reprezentował Gregory Lemarchal i piosenka "Je suis en vie". W połowie głosowania Arcadio wyprzedził Kamila i po ostatnim głosowaniu wygrał całe IFP. Arcadio zdobył łącznie 317 punktów (rekord !). Drugie miejsce zajął Kamil (280 punktów), a na trzecim miejscu podium uplasował się Ashlar - reprezentował go Matt Dusk i piosenka "Back in town", która otrzymała 259 punktów. Moja reprezentantka spadała na miejsce 11. W sumie zdobyła 192 punkty, w tym 4 dwunastki i 3 dziesiątki oraz wiele mniejszych not za co bardzo dziękuję ! Preselekcje do 11. IFP pod nazwą SONG for IFP 2 ruszą już w połowie stycznia przyszłego roku.

21:15, eurosong.blox.pl , News
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 listopada 2006
1. Urodziny EuroSongNews !!!

UPDATE: Gosia Andrzejewicz nie wysłała swojej piosenki do Polskich Preselekcji "Piosenka dla Europy 2007" - informuje serwis Eurowizja.ORGE.PL. Oznacza to, że artystka nie weźmie udziału w naszych preselekcjach.

1 Urodziny EuroSongNews1. URODZINY EuroSongNews !!!
Dziś nasz serwis EuroSongNews obchodzi pierwsze urodziny! Serwis powstał dokładnie 16 listopada 2005 roku i od tej pory zaczęły pojawiać się wiadomości ze świata Konkursu Piosenki Eurowizji jak i Eurowizji dla Dzieci. Serwis miał swoje wzloty i upadki. Najlepiej odwiedzanym miesiącem był maj, kiedy to odbywała się kolejna edycja Eurowizji. Odwiedziło nas wtedy w ciągu 31 dni aż 15.683 osoby! Zaś najgorszym miesiącem, nie licząć listopada w 2005 roku oraz w 2006 roku, był grudzień 2005, gdzie odwiedziło nas w ciągu 31 dni tylko 270 osób. Razem przez ten rok wpadło tu 70.223 osoby. Jest to wynik bardzo dobry. W internecie jest mnóstwo stron i blogów o Eurowizji. Kilka razy myślałem nawet o zamknięciu strony, jednak nie mogłem tego zrobić. Newsy będą pojawiać się dalej, lecz nie wiem, czy tak często jak w innych serwisach o ESC. Ja was zapraszam do odwiedzania mojego serwisu przez następny rok!

ZWYKŁE NEWSY:

EBU ZAKOŃCZYŁO PRZYJMOWAĆ ZGŁOSZENIA DO ESC 2007
Wczoraj, 15 listopada, o godzinie 24:00, Europejska Unia Nadawców zakończyła przyjmować zgłoszenia od stacji telewizyjnych, które są aktywnymi członkami EBU, do przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Nie wiadomo ile krajów zgłosiło swoją chęć uczestniczenia w Helsinkach. Lista krajów uczestniczących w ESC 2007 będzie znana dopiero na początku stycznia 2007 roku.

PIOSENKA DLA EUROPY 2007 - ZGŁOSZENIA ZAKOŃCZONE
Także do 15 listopada można było się zgłosić do Polskich Preselekcji "Piosenka dla Europy 2007". Swoje zgłoszenia wysłali już tacy artyści jak Sara May, Patryk Smolarek, Gosia Andrzejewicz czy zespół Queens. Listę finalistów preselekcji poznamy już za tydzień 24 listopada.

IRLANDIA WYBRAŁA PIERWSZA!
Irlandia wybrała już swojego reprezentanta na ESC 2007. Telewizja RTÉ postawiła na grupę Dervish. Grupa ma przedstawić kilka propozycji śpiewanych przez siebie utworów do 8 stycznie 2007 roku. Telewizja irlandzka wybierze z tego 4 utwory, a zwycięzce wybiorą telewidzowie w programi "Late late show" który odbędzie się 16 lutego 2007 roku.

Więcej newsów znajdziecie na stronie Klemka (ESCtenbit), Kamila (Eurowizja.Blog.PL), Pawła (Eurowizja.ORGE.PL) oraz na OGAE Polska. Linki do tych serwisów są w zakładkach.

19:48, eurosong.blox.pl , News
Link Komentarze (2) »
czwartek, 02 listopada 2006
6. KPO wystartował

Witam w nowym miesiącu, listopadzie. Dzisiejsza notka będzie poświęcona 6. edycji Konkursu Piosenki Olimpwizji.

Pussycat DollsZGŁOSZENIA DO 6. KPO JUŻ PRZYJMOWANE
Od 30 października przyjmowane są zgłoszenia do 6. Konkursu Piosenki Olimpwizji, organizowanej przez Actress. Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem olimpwizja@wp.pl lub na gadu-gadu organizatora 6869538. Zgłoszenie powinno zawierać:
- nick osoby zgłaszającej
- wymyśloną nazwę kraju jaki cię reprezentuje (nie może to być realne państwo!)
- flagę kraju (musisz ją sobie zrobić)
- wykonawcę
- tytuł piosenki
- link do piosenki lub do teledysku
- numer gadu-gadu do szybkiej komunikacji z organizatorem
To wszysko wysyłacie na adres e-mail lub numer gadu-gadu, które znajdują się powyżej. Oficjalny adres strony to www.olimpwizja.mylog.pl. Znajdziecie tam regulamin konkursu. Terminarz zostanie opublikowany jak do konkursu zgłosi sie więcej niż 10 uczestników.

Każdy, kto znajdzie trochę wolnego czasu, niech wejdzie na stronę konkursu, zapozna się z regulaminem i być może zgłosi się do konkursu. Pomóżcie nam zwiększyć popularność tego konkursu!

Wszelkie pytania na temat konkursu proszę wysyłać na oficjalny adres e-mail lub na gadu-gadu organizatora. A na fotce, zwycięzcy 5. edycji Olimpwizji - The Pussycat Dolls.

14:51, eurosong.blox.pl , News
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 31 października 2006
Gruzja chce wziąć udział w ESC 2007

GruzjaPrzepraszam wszystkich, którzy czekali na posty na tej stronie, ale ostatnio nie miałem za bardzo czasu, a jak go miałem, to mi się już nie chciało pisać. Stare newsy na temat ESC, JESC i innych rzeczy o których zazwyczaj tu piszę, znajdziecie na innych stronach o ESC. Nie będę tu ich teraz kopiował. W tej chwili podam świeże newsy na temat eurowizji.

GRUZJA DEBIUTANTEM NA ESC 2007
Gruzja wyraziła chęć uczestniczenia na ESC w Helsinkach w przyszłym roku. Będzie to, zaraz po Czechach, Serbii, Czarnogórze i Azerbejdżanie, kolejny debiutujący kraj. W tej chwili liczba krajów chcących wziąć udział w przyszłorocznej eurowizji, to 43 kraje (Austria powraca). Magiczna liczba 40 krajów na eurowizji zostanie przekroczona. Co z tym zrobi EBU?

CHORWACKIE PRESELEKCJE DO ESC "DORA 2007" W MARCU, A SŁOWEŃSKIE "EMA 07" NA PRZESŁOMIE STYCZNIA I LUTEGO
"Dora 2007", chorwackie preselekcje do ESC odbędą się w pierwszy weekend marca. Odbędą się one w miejscowości Opatija. Preselekcje składają sie z dwóch półfinałów i finału.
Natomiast słoweńskie preselekcje "EMA 07" odbędą się na przełomie stycznia i lutego 2007 roku. Nowością jest to, że o zwycięzcy zadecydują w 100% telewidzowie wysyłając SMS-y oraz dzwoniąc pod audiotele. Organizatorzy preselekcji wprowadzili również dwa półfinały, każdy po 12 uczestników.

ALBANIA WYBIERZE 23 GRUDNIA
Albania swojego reprezentanta na ESC wybierze w przeddzień wigili, czyli 23 grudnia. Preselekcje albańskie, to festiwal "Festivali i Kenges", który odbędzie się po raz 45. Termin zgłoszeń do preselekcji minął w sobotę 28 października. Zwycięzce preselekcji wybierze jury. Festiwal odbędzie się w dniach 21 - 23 grudnia.

10. IFP ORAZ 6. WORLDVISION
27 oraz 28 października odbyły się losowania grup półfinałowych w 10. IFP. Mój reprezentant, Helena Paparizou z piosenką "Gigolo", zmierzy się wraz z 20 innymi piosenkami w półfinale 4. W moim półfinale są wystawione piosenki takich wykonawców jak: Apocalyptica, Mandaryna, Sarah Connor, Christina Guldenbrandsen (ESC 2006), Virgin, Pink, Christina Aguilera, Kim Wilde czy Carola (ESC 1983, 1991, 2006). Półfinał ten jest mocny, a do finału przejdą tylko 4 najlepsze piosenki.
Troszkę wcześniej, bo 23 października, odbyło sie losowanie w Worldvision. Moja propozycja z Argentyny, "Te esta pasando lo mismo que a mi" Marceli Moreno, znalazła się w półfinale B. W moim półfinale znalazły się takie osobistości jak: grupa Fame (ESC 2003), Nightwish, Athena (ESC 2004), Ines (ESC 1999), Nicola (ESC 2003) czy Wanessa Camargo.

Więcej inforamcji oraz więcej świeżych newsów na temat ESC znajdziecie na stronie Klemka, zapraszam TUTAJ! Gorąco polecam!

EUROPE SONG CONTEST
Zapraszam również serdecznie do wzięcia udziału w moim mini-konkursie Europe Song Contest. WEJDŹ.

16:20, eurosong.blox.pl , News
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 września 2006
Ukraina wybiera reprezentanta na 4. JESC

NTUOGŁOSZENIE UKRAIŃSKICH FINALISTÓW DO JESC
Nadawca ukraiński, Telewizja NTU, opublikowała dziś listę finalistów ukraińskich preselekcji do 4. Junior Eurovision Song Contest. Finał preselekcji wyznaczony jest na 23 września.


Oto lista ukraińskich finalistów
:

Maria Stepanenko - "Tanets litnjogo ranku (Dance of the summer morning)"
Kateryna Paschenko - "I tato, i mama (Father and mother)"
Nazar Slyusarchuk - "Khlopchyk rock-n-roll (Rock-n-roll boy)"
Victoria Petrik - "Gojdalka (Swing)"
Ilona Galytska - "Razom my (We are together)"
Yula (Yulia Gavrylenko) - "Svjato (Holiday) "
Olga Bogatyrenko - "Ja zlitayu do nebes (I fly to the sky)"
Alina Popova - "Bystra rika (Fast river)"
Maria Yaremenko - "Mij chovnyk (My boat)"
Yuliya Shpakevich - "Divochi sny (Girl dreams)"

Najstarszy finalista ma 14, a najmłodszy 9 lat. Dodatkowo, tydzień przed finałem preselekcji, tj. 16 września, odbędzie się prezentacja wszystkich młodych artystów. Widzowie wybiorą swojego, pierwszego w historii, reprezentanta Ukrainy na Eurowizję Junior za pomocą sms-ów.

21:44, eurosong.blox.pl , News
Link Komentarze (1) »
Regulamin "Piosenki Dla Europy 2007"

Piosenka Dla Europy 2007TVP S.A. OPUBLIKOWAŁA REGULAMIN PIOSENKI DLA EUROPY 2007
Dziś Telewizja Polska S.A., opublikowała regulamin Polskich Preselekcji do Eurowizji w Helsinkach o nazwie "Piosenka Dla Europy 2007".

Z chwilą opublikowania regulaminu przez TVP S.A. wszyscy chętni artyści mogą wysyłać swoje zgłoszenia na adres:

Redakcja Rozrywki
Program 1 TVP S.A.
ul. J.P. Woronicza 17, blok „D” p.144
00 – 999 Warszawa
dopisek „Eurowizja 2007”

do 15 listopada 2006 roku.

Nowością w tych preselekcjach jest to, że finał narodowy odbędzie się nie w styczniu, ale w lutym, dokładnie 3 lutego. Artysta musi wysłać formularz zgłoszeniowy, który możecie znaleźć TUTAJ oraz może wysłać tylko jeden utwór. Artysta nie musi mieć pochodzenia polskiego, a wykonywana piosenka nie musi być w języku polskim. Do finału preselekcji dopuszczonych zostanie od 5 do 10 utworów, które wybierze 3 lub 5-cio osobowa, specjalnie wybrana, komisja.

Finalistów polskich preselekcji poznamy 25 listopada, wraz z listą 5 rezerwowych piosenek. Do 15 stycznia, każdy finalista preselekcji musi przesłać telewizji profensjonalny teledysk w celu propocji.
Reprezentanta Polski na Eurowizję 2007, wybiorą tylko telewidzowie w systemie audiotele/sms. My poznamy tylko zwycięzcę tych preselekcji. Prowadzący podadzą zsumowane wyniki audiotele i sms oraz zwycięską piosenkę. Niestety, nie poznamy całego rankingu.

W styczniu 2007 roku zostanie wydana składanka ze wszystkimi finałowymi propozycjami Piosenki Dla Europy. Cały regulamin preselekcji możecie przeczytać TUTAJ.

13:21, eurosong.blox.pl , News
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 września 2006
Europe Song Contest

Logo Europe Song ContestZapraszam wszystkich do wzięcia udziału w Europe Song Contest. Jest to konkurs, gdzie zgłaszać można tylko wykonawców i piosenki z Europy. Zgłaszać się można od dziś (10 września) do 23 września. Zgłoszenie nalezy wysłać na adres e-mail podany na stronie w dziale Zgłoś się. Konkurs znajduje się na TEJ stronie. Jest także podany link z boku bloga w zakładkach jak i pod zakładkami.

Zapraszam na stronę konkursu, by dowiedzieć się więcej.

UWAGA ! Konkurs ma teraz łatwiejszy adres do zapamiętania: www.europe_sc.1i.pl

17:21, eurosong.blox.pl , News
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 września 2006
Czy Austria powóci?

ScandinaviumCZY AUSTRIA POWRÓCI W 2007 ROKU?
Nie wiadomy jest los Austrii na Eurowizji 2007. Kraj ten pauzował w 2006 roku, tłumacząc się słabymi wynikami w 2004 i 2005 roku. Ale telewizja ORF jeszcze nie podjęła decyzji. Ostatnio wyemitowała specjalny odcinek programu Starmania o tytule Douze Points: Songs aus der Geschichte des "Eurovision Song Contest" poświęcony Konkursowi Piosenki Eurowizji. Na austriackim rynku muzycznym popularna jest zwycięska piosenka Eurowizji 2006 zespołu Lordi "Hard Rock Hallelujah".

IZRAEL NIE ZAPRZECZA
Natomiast sytuacja Izraela na Eurowizji jest nieco inna. Kraj ten jest w stanie wojny. To nie jedyny powód, dla którego Izrael nie mógłby wystawic swojego reprezentanta w Helsinkach. Telewizja IBA ma trudne kłopoty finansowe. IBA nie potwierdza ani nie zaprzecza plotkom.

MELODIFESTIVALEN 2007 - W 5 MIASTACH
Szwedzka telewizja SVT opublikowała listę 5 miast, w których będą się odbywały półfinały Melodifestiwalen 2007 oraz kiedy się one odbędą.

Półfinały odbędą się:
03.02.2007 - Kinnarps Arena, Jönköping
10.02 - Scandinavium, Göteborg
17.02 - Swebank Arena, Örnsköldsvik
24.02 - Läkerol Arena, Gävle

Andra chansen (półfinał drugiej szansy):
03.03 - Rosvalla Centrum - Nyköping

Finał Melodifestivalen 2007:
10.03 - hala Globen, Sztokholm

JESC 2006 - SZWECJA WYBRAŁA
Szwedzi wybrali swojego, 4 już reprezentanta, na Eurowizję Junior, która odbędzie się w Bukareszcie w grudniu. Wygrała 14-letnia Molly Sanden z przepiękną balladą "Det finaste nagon kan fa". Piosenka wygrała uzyskując w głosowaniu 35% wszystkich głosów. Mówi się, że piosenka szwedzka w tym roku ma duże szanse na wygraną. Przypomnijmy, że Szwecja brała udział w 3 poprzednich edycjach JESC i zajmowała jedne z ostatnich miejsc.

IFP, WORLDVISION 5, OLIMPWIZJA 5
1 września poznaliśmy regulamin, terminarz oraz logo 10. IFP. Oficjalna strona będzie opublikowana 15 września. Linki do strony oraz forum 10. IFP znajdziecie w zakładkach.
2 września odbył się finał 5. Worldvision Song Contest organizowaną przez Sharkana. Wygrała Marie Serneholt ze Szwecji z piosenką "That's the way my heart goes". 6. edycję konkursu zorganizuje MaTT89.
Do dziś można się zgłaszać do 5. Olimpwizji. Jeszcze nie wiem ile osób się zgłosiło, tego dowiem sie jutro. Moje preselekcje o nazwie OLYMPIA zakończyły się wczoraj. Wygrała w nich Laura More i piosenka "Ai no corrida", lecz musiałem ją zdyskwalifikować, bo inny uczestnik ją zgłosil do konkursu. Tak więc reprezentować mnie będzie Gosia Andrzejewicz, która zajęła 2. miejsce. Utwór, który wykonuje Gosia to "Pozwól żyć".

21:48, eurosong.blox.pl , News
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 24